çekmeköy evden eve nakliyat

Taşınırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

Taşınmak zor olduğu kadar zahmet isteyen bir iştir.Taşınırken müşteri tarafından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.Bunların başında nakliye firmasının işlevi vardır.Firma yetkilililerini aşan özellikle teknik konularda yetkilililerden yapamayacağı işler istenmemelidir.Peki nedir bunlar? Bizim firma olarak sıklıkla karşılaştığımız;

  • Klima sökülmesinin talep edilmesi
  • Avizelerin sökülüp takılması,
  • TV’nin duvara monte edilmesi
  • Stor perdelerin takılması

Bu hususlar bizlerin de sıklıkla karşılaştığı durumardır. Taşıma için gelen ekip elemanlarının hiçbiri bu tip konularda teknik bilgiye sahip değildir.Şöyle ki örneğin avizeniz eğer çok fazla teknik detay içermiyor, basit tasarlanmış bir avizeyse takılabilir.Yani çıkışı faz ve nötrden oluşan sadece iki kabloysa takılır.

TV’nin duvara montesi için darbeli matkap, terazi ve dübel gibi teknik malzemeler gerektiği için bu işlem gelen ekip tarafından yapılmaz, çünkü bu ekipman ekipte bulunmaz.

Stor perdelerin klipsleri plastik ise takılabilir fakat kornişe vidayla tutturulan klipsler varsa bu işlemde ekip tarafından yapılamaz

Bu işlemler özellikle teknik bilgi istediği için firma ekibinden istenmemelidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

  • Taşıma günü beyaz eşyaların içerisi boş olmalı.Özellikle buzdolabı boşaltılmalıdır.Özel eşyalarınızı kesinlikle almalısınız.
  • Kolilerinizi çok ağır ve dengesiz doldurmamaya özen gösterin.
  • Anlaşma yapığınız firmaya eşyalarınızı tam ve eksiksiz tarif edin yada akspertiz servisi talep edin.
  • Eşyalar dublex daireye yada dublex daireye teşınacaksa bunu mutlaka belirtin, aksi halde fiyat değişebilir.
  • Aracın bina kapısına yanaşıp yanaşmadığı belirtilmelidir.
  • Siteye giriş saati belirtilmelidir.

Kırılacak eşyaları toplamak dikkat gerektiren bir iştir.Öyle ki arasna gazete veya kağıt koymadan topladığınız kırılacaklarn kırılma riski oldukça yüksektir.Bu nedenle eğer yeteri miktarda gazete ve koliniz varsa kırılacakları toplamanız taşımaya vakit anlamında büyük fayda sağlar.

Avize ve stor montajı uzmanlık,ekipman ve teknik bilgi isteyen işlerdir.Fakat avizeleriniz faz ve nötrden oluşuyorsa bunlar istisna olup takılması talep edilebilir.

Stor perdelerin takılması için genelde kornişe dübel atılması gerektiği için bu işlem firma tarafından yapılmaz

Araç boyutunu belirlemek tamamen firmayla alakalı bir durumdur. Burda sizi ilgilendiren en önemli detay eşyalarınızı tam ve eksiksiz tarif etmek ya da ekspertiz servisi talep etmektir.Bu durumda firma yetkilisi eşyalarınıza göre bir araç gönderecektir.

Eşyalarınız depolanacaksa yapmanız gereken en önemli  iş; bozulması mümkün olan yiyecekleri kolilememektir. Çünkü yiyecekler depo ortam sıcaklığına bağlı olarak bozulur.Ayrıca eşyalarınızın tam ve eksiksiz tarifi verilecek fiyat bakımından çok önemlidir.

Sorununuz çözüldü mü?

Sorununuz bu sayfada yok mu?

Call Now Button
error: Kopyalamak çalmaktır!
WhatsApp WhatsApp Online Fiyat Alın